Z czego Wood Republic wykonuje meble?

Jak na republikę drewna przystało, pracujemy w drewnie. Materiałem, który wykorzystujemy do produkcji naszych mebli, jest wysokiej jakości sklejka brzozowa. Sklejka to rodzaj ekologicznego materiału pozyskiwanego ze złączonych ze sobą dużych, cienkich warstw drewna (tzw. płaty forniru). To sprasowane płaty litego drewna brzozowego. Jej powierzchnia jest równomierna – w przeciwieństwie do złączonych ze sobą desek czy blatów z litego drewna, na których widać łączenie elementów składowych, powierzchnia sklejki wykonana jest z jednego kawałka drewna. Jesteśmy jawnymi przeciwnikami płyt MDF, wiórowych czy meblowych i z zasady nie korzystamy z tych materiałów.

W jaki sposób wygląda proces zamówienia i produkcji?

Każdy mebel wytwarzany jest na zamówienie – nie mamy ani dużych magazynów, ani masowej produkcji. Jeśli złożysz u nas zamówienie, Twoje meble wskakują w kolejkę i stąd bierze się dłuższy czas oczekiwania. Czas odliczamy od wpłynięcia przedpłaty , która wynosi u nas około 40%. W trakcie trwania czasu realizacji pozostajemy w stałym kontakcie, możemy też ustalić po wpłynięciu zamówienia ewentualne zmiany w wykończeniu mebla, o ile nie wszedł on już na produkcję. Kiedy już Twoje zamówienie będzie faktycznie produkowane, dopiero wówczas jesteśmy w stanie dokładniej oszacować datę wysyłki i informujemy Cię odpowiednio wcześniej o planowanej dostawie.

Czy otrzymam mebel taki sam, jak na zdjęciu?

Ze względu na specyfikę materiału, jakim jest drewno, nie jest możliwe dokładne odtworzenie oryginału mebla widocznego na zdjęciu pod względem rysunku i struktury drewna (indywidualna struktura słojów czy rozmieszczenie sęków). Każdy kawałek sklejki jest osobną, indywidualną historią, dlatego Twój mebel będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Jak mogę spersonalizować wymiar mebla?

Zmierz dokładnie przestrzeń, w której mebel ma się znaleźć. Przemyśl rozmiar mebla – z jednej strony całość bryły, z drugiej poszczególnych modułów, jak półki czy szuflady/szafki. Odpowiedz sobie na pytania: do czego mebel ma służyć, co ma się na nim znajdować, czy rozmiar całkowity ma wpasować się w konkretne miejsce? Porównaj swój wymiar z wymiarem oryginalnym mebla podanym na naszej stronie. Jeśli Twój w jakikolwiek sposób odbiera od oryginału, napisz nam o tym.

Jak mogę spersonalizować wykończenie mebla (odcień drewna)?

Jeśli chcesz zmienić odcień wykończenia mebla, możesz dowolnie wybrać dany kolor z naszej palety wosków olejnych:

Wszystkie woski olejne nie pokrywają struktury i usłojenia drewna, jest ona dzięki impregnacji widoczna i podkreślona (im ciemniejszy odcień wosku, tym bardziej widoczne usłojenie). Istnieje też możliwość nałożenia danego koloru na fronty szuflad lub szafek, wówczas struktura drewna jest pokryta zupełnie. Dobierz samodzielnie lub z naszą pomocą kolory frontów szuflad i szafek, wybierając z ogólnodostępnych i powszechnych palet RAL i NCS. Jeśli podobają Ci się kolory już przez nas użyte, wystarczy wskazać nam wybrany mebel. A jeśli Twój mebel musi dopasować się kolorystycznie do innych elementów wnętrza, jak ściany, po prostu podaj nam numer z palety RAL lub NCS! Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu tutaj.

Jak mogę spersonalizować formę mebla?

Forma mebla to zestawienie takich elementów, jak: kształt całości bryły i elementów składowych (blat, nóżki, itd.), wewnętrzna kompozycja (układ półek, szuflad czy szafek) oraz elementy dodatkowe (uchwyty, itp.). Wszystkie te parametry możesz spersonalizować według swoich potrzeb. Przeanalizuj nasz oryginalny mebel i zastanów się, jak wyobrażasz sobie swój mebel – czy potrzeba Ci jakiejś dodatkowej szuflady, czy układ półek pozwoli Ci pomieścić konkretne rzeczy, itd. Jeśli proponowana kompozycja wewnętrzna nie współgra z Twoimi potrzebami, zrealizujemy dla Ciebie projekt graficzny spersonalizowanej formy mebla – i to zupełnie bez zobowiązań. Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu tutaj.

Jakie meble mogę zaprojektować z Wood Republic?

Inicjatywa dedykowana jest osobom prywatnym, ale również firmom, które potrzebują wyposażenia przestrzeni biznesowej. Wspólnie z Tobą możemy zaprojektować praktycznie każdy mebel, w tym meble do sypialni, salonu, przedpokoju, jadalni, pokoju dziecięcego, pracowni czy biura. Każdy projekt będzie estetycznie odzwierciedlał naszą specyfikę – jeśli podoba Ci się to, co robimy, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Możemy też wykonać mebel według przesłanych przez Ciebie projektów/rysunków, natomiast i tak przygotujemy na ich podstawie własny projekt z uwagi na konieczność wprowadzenia do niego naszej technologii. Pamiętaj, że nie zaprojektujemy ani nie wykonamy mebli, które są niezgodne z naszą estetyką i technologią. Działamy kreatywnie, a nie odtwórczo.

Czy z Wood Republic mogę zaprojektować meble do przestrzeni takich jak łazienka, kuchnia czy przedpokój?

W Wood Republic nie boimy się wyzwań, stąd chętnie podejmujemy się projektów niestandardowych. Jeśli marzy Ci się kuchnia ze sklejki, zabudowa rtv do salonu, szafa na wymiar do przedpokoju lub sypialni, wreszcie meble do łazienki w tym komoda pod umywalkę – to trafiłeś w dobre miejsce. Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy Cię przez proces projektowania. Chętnie też nawiążemy współpracę z Twoim architektem wnętrz lub podzielimy się swoim doświadczeniem, doradzimy w urządzeniu przestrzeni. Więcej o projektowaniu z nami znajdziesz tutaj.

W jakiej formie dostanę projekt mebla?

Przygotowane dla Ciebie projekty przesyłamy w formie graficznej 2D, pokazujące mebel z różnych perspektyw. Postaramy skontaktować się z Tobą zwrotnie tak szybko, jak to możliwe – wówczas podamy Ci realny termin przygotowania projektów.

W jakiej formie dociera do mnie mebel (w częściach czy w całości)?

Nasze meble dostarczamy do Ciebie zawsze w całości, nie wymagają od Ciebie żadnego montażu, jedynie już troskliwej opieki. Mamy kilka mebli w naszej ofercie, które składają się z kilku części. Z jednej strony są to regały serii RAJ, szafa JAGA i DIAGA – tutaj montaż nie jest konieczny, wystarczy ustawić poszczególne części mebla obok siebie. Z drugiej strony prostego montażu wymaga od Ciebie nasze łóżko ZZZIP, które przyjeżdża w pięciu niezależnych częściach. Jest też możliwość podzielenia danego mebla na dwie mniejsze części (jeśli w całości nie zmieści się np. w futrynie lub w korytarzu). Dotyczy to najczęściej łóżek serii SNUG i szaf, w tym przypadku mebel przyjedzie do Ciebie w dwóch częściach do montażu na śruby zamkowe. W przypadku niestandardowych projektów wymagających naszej pomocy przy złożeniu mebli, możemy przyjechać do Ciebie osobiście na montaż lub dajemy Ci instrukcję, jak taki montaż wykonać.

Jak wygląda dostawa mebla?

Meble wysyłamy do Ciebie transportami bezpośrednimi – współpracujemy z mniejszymi firmami przewozowymi, dzięki czemu kontrolujemy całą trasę, a kierowca często jest w stanie dopasować się do Twoich możliwości czasowych. Z uwagi na to, że meble wysyłane są w całości, a wykonane są w 100% z drewna, mają swój ciężar gatunkowy. W cenie mebla masz dostawę i pomoc kierowcy przy wniesieniu, natomiast po Twojej stronie jest organizacja wniesienia mebla do miejsca docelowego. Jeśli nie jesteś w stanie wniesienia zorganizować, chętnie Ci w tym pomożemy, ale pamiętaj, że wiąże się to z dodatkową opłatą, która uzależniona jest od warunków na miejscu (ilość pięter, droga do pokonania, winda lub jej brak, itp.).

Jak pielęgnować i czyścić meble z Wood Republic?

W Wood republic stosujemy impregnaty w postaci naturalnych wosków olejnych OSMO, które z jednej strony wnikają w drewno, podkreślając jego rysunek, a z drugiej tworzą na nim powłokę odporną na ścieranie i plamy. Naszym produktom będzie miło, jeśli tą niewidzialną powierzchnię pielęgnować będziecie regularnie preparatami do drewna woskowanego (najlepiej również firmy Osmo). Możesz też przecierać od czasu do czasu mebel lekko zwilżoną szmatką, natomiast meblom woskowanym nie służy długotrwała ekspozycja na ciecze. Pamiętaj tylko, by pod żadnym pozorem nie traktować naszych mebli ogólnodostępnymi preparatami do drewna, ponieważ wpływają one niekorzystnie na zastosowane impregnaty naturalne.

Jeśli nie znajdujesz tutaj odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie lub przez formularz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!